Ohlédnutí za Pražským DevFestem 2013

Od DevFestu uplynul už týden a organizátorům konečně končí veškerá práce na něm. Byla to dřina, ale stála za to! Hlavní díky patří hlavnímu garantovi akce, Tomáši Jukinovi, bez jehož zapálení by jsme takových výsledků jen tak nedosáhli. Samozřejmě jsou zde i další lidé, kteří se na organizaci DevFestu více či méně podíleli. I jim patří velký dík, protože až na místě v den D se ukázalo, jak moc je každá ruka potřebná. Největší dík, ale patří Vám, účastníkům! Bez Vás by totiž DevFest nedosáhl tak hojné návštěvnosti a to by pak nebylo tak velkolepé.

20131123_093549

Co se týče části přednáškové, mohli jste vidět například zajímavá FailCon, kde nyní úspěšní lidé z oboru vyprávěli své faily, díky kterým se dostali dál ve své práci. Nebo jste mohli zajít na GUGCamp a předvést svou práci ostatním.

20131123_114037

V chilloutové zóně nuda také nebyla. Třeba Oculus Rift je moc zajímavé zařízení, které mě málem položilo na zem (a to doslova a velmi pomalu). Kuličku Sphero, ovládanou telefonem nebo tabletem už známe delší dobu, ale třeba pro mě to byla také premiéra. Vyzkoušeli jsme si nVidii Shield, konzoli OUYA a všechny možné high-endové zářízení.

DSC_8716

Pro všechny případy, kdyby někteří z účastníků potřebovali po přednášce restartovat mozky, zde byla stvořena „Retro Gaming Room“, ve které byla hromada retro konzolí, ale i takových, o kterých jsme už jen četli, popřípadě viděli na obrázku. Po celý den jste se samozřejmě mohli občerstvovat v „Refresh“ zóně, kde na Vás čekalo teplé kafčo, čaj, minerálka a výborné občerstvení (ty houstičky byly boží).

DSC_8641

Co závěrem? DevFest se během uplynulého roku posunul do úplně jiné kategorie, ve které již nemá příliš konkurence. Příští ročník bude přinejmenším stejně tak zajímavý, jako ten letošní! Ještě jednou děkujeme, a příště přijďte zas!

DSC_8817

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *