Rychlý tip #12

Dlouho jsme neobjevili aplikaci, která by stála za rychlý tip. Většina vyzkoušených byla buď natolik známá, že ji musí znát snad každý, nebo naopak nebyla natolik zajímavá, aby se nám o ní chtělo psát. Ale tento týden jsme objevili aplikaci, která nám svojí jednoduchostí a přehledností vyrazila dech.

Jde vlastně o dvě aplikace tvořící jeden perfektně fungující celek. A o čem že je řeč?

Any.do To Do & Cal: Any.do

Any.do To Do je jednoduchý seznam úkolů. Díky němu už jen tak nezapomenete co jste chtěli udělat. V prostředí aplikace si nastavíte úkol, který přiřadíte položkám Dnes, Zítra, Zanedlouho a nebo Někdy později, což úkolu přiřadí prioritu připomínání. Dále k úkolu můžete přidat zvýraznění, aby jste si uvědomili, že jde o důležitou věc, můžete přidat rozšiřující poznámku, nebo ho třeba můžete sdílet s kamarády. Aplikace Vás na úkol bude upozorňovat v průběhu dne v notifikační liště. Pokud mu přiřadíte i přesný čas, vyskočí na vás výzva ke splnění úkolu, kde máte možnosti zrušit toto časové upozornění, posunout o 15 minut, posunout o 1 hodinu nebo potvrdit splnění úkolu. Vtipné pak je, že pokud úkol neoznačíte jako splněný, nemůžete jej úplně odstranit.

 

Černé téma úkolovníku Any.do To Do
Černé téma úkolovníku Any.do To Do
Bílé téma úkolovníku Any.do To Do
Bílé téma úkolovníku Any.do To Do

V kombinaci s kalendářem Cal: Any.do se Váš úkolovník stane ještě o něco chytřejším. Kalendář si můžete propojit například s Facebookem nebo Googlem a vyberete si, co v něm chcete zobrazit. Takže můžete najednout vidět narozeniny svých přátel, Váš pracovní/školní kalendář, kalendář vašich přátel nebo právě Vaše nastavené úkoly. Pomocí kalendáře tak můžete zaúkolovat i svého kamaráda, kterému se úkol rovnou portuje do aplikace Any.do To Do (pokud ji má také nainstalovanou) nebo do jeho osobního kalendáře.

Kalendář Cal: Any.do
Kalendář Cal: Any.do
Kalendář Cal: Any.do
Kalendář Cal: Any.do

Obě aplikace mají opravdu krásné, čisté prostředí, které na první pohled svou jednoduchostí dostane každého. Zatímco úkolovník je prostý seznam úkolů, který však vypadá elegantně, kalendář jde v prostředí ještě dál, a pomocí své zásoby obrázků neagresivně „zpřátelšťuje“ své UI. Nebudete si tak připadat, jako by jste prohlíželi pracovní diář, ale jako by jste listovali Vaším novým stolním kalendářem, třeba s fotografiemi roztomilých koťat.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *