Rychlý tip #14


1 second everyday

V životě každého z nás se najdou chvíle, které si chceme udržet v paměti co nejdéle. Ať už jde o nějakou radostnou událost, koncert, vtipný moment nebo památku. Velmi často k tomu používáme foťák v mobilu. Točíme videa, pořizujeme fotky. A zajisté už jste se setkali s tím, že jste po nějaké době byli nuceni některé fotky či videa smazat. A po jisté době, jste už na ty úchvatné zážitky zcela zapomněli. Že je to škoda? Máme pro vás jednoduché řešení. 

1 second everyday je velmi šikovná aplikace, která se o tento problém postará po svém. Jak vyplývá z názvu, každému uběhnutému dni přiřadíte jednu vteřinu vašeho života. Můžete vložit fotku, výstřih z videa nebo třeba jen samotný text.

Při vkládání videa si dokonce můžete najít ten správný moment, tu pravou sekundu, která byla tím zážitkovým impulzem. Všechny takto přiřazené snímky jsou následně synchronizovány s Google Diskem, takže i když video smažete z telefonu, výstřih v aplikaci zůstává uložen. A aby to nebylo jen o kalendáři se zážitky, můžete si z přiřazených snímků vytvořit kompilaci za uplynulý měsíc, rok nebo podle vlastního nastavení.

1_second_everyday1
1 Second Everyday – takto vypadá prostředí kalendáře se synchronizovanými snímky

Pokud jste ale zapomnětliví, a bojíte se, že by jste po nainstalování zapomněli videa vkládat, i pro vás je tu funkce navíc. V nastavení si můžete vybrat denní dobu, ve kterou se má aplikace ozvat s připomenutím. A pokud nemáte čas, ani tak se nic neděje. Ve zobrazení kalendáře můžete přiřazovat snímky zpětně. Ovšem snímky jsou nabídnuty pouze ty, které mají ve svém popisu dané datum pořízení. Takže ke včerejšku nepřiřadíte fotku ani video z minulého týdne.

Ve finále si tak můžete tvořit krátká, ale výstižná, třiceti vteřinová videa každý měsíc nebo 365-ti vteřinové video jednou za rok. Když se na výsledek podíváte, teprve si uvědomíte, kolik se toho dá za jeden rok zažít. Za sebe aplikaci hodnotím jako skvělý a dobře provedený nápad. 5 bodů z 5-ti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *